Pomoc Adwokata w sprawie karnej

Kiedy potrzebny jest Adwokat w sprawie karnej?

Otrzymałeś wezwanie na policję lub prokuraturę? Ktoś bliski został zatrzymany i nie wiesz gdzie przebywa ani co mu się zarzuca? Przedstawiono Ci zarzuty i nie wiesz jak się bronić? A może jesteś pokrzywdzonym w przestępstwie i chciałbyś upewnić się, że sprawiedliwości stanie się zadość?

Pomoc adwokata

W każdym z powyższych przypadków adwokat ma na celu pomóc Ci w osiągnięciu konkretnego celu związanego z Twoim udziałem w postępowaniu karnym. Musisz mieć świadomość, że prawo karne składa się nie tylko z kodeksów i ustaw, ale także utrwalonych w polskim systemie praktyk, które niestety często nie działają na Twoją korzyść w postępowaniu.

Pierwsze przesłuchanie w sprawie potrafi ustawić cały przebieg postępowania. Zaniechanie złożenia odpowiedniego wniosku uniemożliwi Ci zapoznanie się z aktami sprawy. Brak inicjatywy dowodowej skutkować może tym, że przed sądem wszyscy świadkowie będą przeciwko Tobie.

Napisana z wysiłkiem apelacja, jeśli posiada błahe nawet błędy formalne, może skutkować porażką w apelacji nawet bez wzywania Cię do sądu i umożliwienia Ci wypowiedzi.

Wspólny interes

Postępowanie karne to system naczyń połączonych, który wymaga przemyślanej taktyki od samego początku postępowania. W tym pomóc ma Ci adwokat. Udziały w przesłuchaniach. Zasadą jest pełne zaufanie między klientem, a adwokatem.

Adwokat zawsze działa na Twoją korzyść. Polska sala sądowa nie przypomina tych z filmów czy seriali. Występując w sprawie bez pomocy profesjonalnego adwokata, działasz najczęściej na swoją szkodę.

Post image

Aresztowanie – adwokat Wrocław

12 marca 2021

Tymczasowe aresztowanie – adwokat Wrocław   Tymczasowe aresztowanie jest wyjątkowo surowym środkiem zapobiegawczym stosowanym przez policję czy prokuraturę. Niestety w naszych, polskich […]

Post image

Przeszukanie rzeczy przez policję. Kiedy może nastąpić i jak powinno przebiegać?

29 listopada 2020

Archiwalny wpis z 8 listopada 2018 r.     Z dużym prawdopodobieństwem my sami, albo ktoś z naszych znajomych, był kiedyś poproszony […]

Gdzie nas znaleźć