Posiadanie narkotyków

Posiadanie narkotyków Adwokat

 

W polskim prawie zabronione jest co do zasady posiadanie, wytwarzanie i obrót szeroko pojętymi narkotykami. Wśród najpopularniejszych można wymienić marihuanę, haszysz, amfetaminę, MDMA czy LSD. Polska jest bardzo restrykcyjnym krajem, gdzie tylko wyjątkowo i uznaniowo organy ścigania mogą postępowanie przeciwko sprawcy umorzyć, jeśli ilość posiadanych przez niego narkotyków była nieznaczna.

Niestety, nie jest jednoznacznie rozumiane co należy rozumieć przez ilość nieznaczną, poglądy na ten temat różnią się między sądami, a nawet poszczególnymi sądami.

Jeśli złapano Cię za posiadanie, wytwarzanie czy sprzedaż narkotyków, powinieneś podjąć szereg czynności mających na celu zebranie dowodów przemawiających na Twoją korzyść w przyszłym postępowaniu sądowym. Niestety Policja i Prokuratura często próbuje wymóc przyznanie się do winy i ustalenie dobrowolne kary, często niewspółmiernej do winy. Pamiętaj, że zawsze przysługuje Ci prawo do kontaktu z adwokatem. Możesz także odmówić składania wyjaśnień w pierwszym momencie, a złożyć je dopiero po konsultacji z prawnikiem.

Kancelaria posiada duże doświadczenie w prowadzeniu spraw związanych z posiadaniem i obrotem narkotykami. W razie konieczności udzielenia pomocy prawnej na terenie całego kraju zachęcamy do kontaktu za pośrednictwem formularza, lub telefonicznego w sprawach pilnych.

Post image

Aresztowanie – adwokat Wrocław

12 marca 2021

Tymczasowe aresztowanie – adwokat Wrocław   Tymczasowe aresztowanie jest wyjątkowo surowym środkiem zapobiegawczym stosowanym przez policję czy prokuraturę. Niestety w naszych, polskich […]

Post image

Przeszukanie rzeczy przez policję. Kiedy może nastąpić i jak powinno przebiegać?

29 listopada 2020

Archiwalny wpis z 8 listopada 2018 r.     Z dużym prawdopodobieństwem my sami, albo ktoś z naszych znajomych, był kiedyś poproszony […]

Gdzie nas znaleźć