Jazda pod wpływem

Co grozi za jazdę po alkoholu

Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu jest w Polsce zagrożone karą podstawową nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Zagrożenie to jest tym bardziej realne, im wyższe było stężenie alkoholu we krwi, a także w razie recydywy. Oprócz tego, kierowca musi liczyć się z zabraniem mu prawa jazdy już w dniu zatrzymania, a okres pozbawienia dokumentu może trwać nawet do 15 lat.

Istnieje jednak wiele możliwości obniżenia wymiaru grożącej kary, a nawet uzgodnienia z prokuratorem kary i uniknięcia długotrwałego sporu sądowego. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie można pozostać biernym w takim procesie. Jakkolwiek to Prokuratura musi wykazać Twoją winę, to w przypadku braku własnej inicjatywy znajdziesz się w sytuacji, w której w procesie sąd otrzyma tylko i wyłącznie dowody na Twoją niekorzyść, co z pewnością bardzo mocno pogorszy Twoją sytuację.

W przypadku skierowania aktu oskarżenia przeciwko sprawcy do sądu karnego, konieczne jest podjęcie szeregu czynności i złożenia wniosków dowodowych mających na celu zarówno polepszenie pozycji oskarżonego, a także zakwestionowanie rzetelności wyników badań alkomatu. Okazuje się bowiem, że często urządzenia stosowane przez Policję są wyeksploatowane, bez wymaganych atestów lub kalibracji.

Kancelaria podejmuje się pomocy osobom w tej trudnej sytuacji na terenie całej Polski, wystarczy skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego lub telefonicznie.

Post image

Aresztowanie – adwokat Wrocław

12 marca 2021

Tymczasowe aresztowanie – adwokat Wrocław   Tymczasowe aresztowanie jest wyjątkowo surowym środkiem zapobiegawczym stosowanym przez policję czy prokuraturę. Niestety w naszych, polskich […]

Post image

Przeszukanie rzeczy przez policję. Kiedy może nastąpić i jak powinno przebiegać?

29 listopada 2020

Archiwalny wpis z 8 listopada 2018 r.     Z dużym prawdopodobieństwem my sami, albo ktoś z naszych znajomych, był kiedyś poproszony […]

Gdzie nas znaleźć