Wypadki samochodowe

Adwokat – wypadki drogowe

Jeśli spowodowałeś wypadek drogowy, prawdopodobnie Policja lub Prokuratura wszczęła przeciwko Tobie postępowanie. W błahych sprawach kończy się to wystawieniem mandatu na miejscu zdarzenia, jednak jeśli wypadek był poważny, grożą Ci surowe konsekwencje karne.

Jeśli zaś byłeś ofiarą wypadku drogowego i szukasz pomocy przy uzyskaniu odszkodowania, zaczęcamy do zapoznania się z tą stroną.

Co grozi za spowodowanie wypadku drogowego

Kara, która grozi za spowodowanie wypadku, zależy od jego charakteru i skali. Jeśli doszło do tzw. katastrofy zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób, kara to nawet 10 lat więzienia. Jeśli zaś w wyniku wypadku drogowego ktoś odniósł tzw. lekki uszczerbek na zdrowiu, maksymalna kara sięga 3 lat więzienia.

Z pomocą adwokata i dobrego przygotowania się do postępowania można uzyskać karę w zawieszeniu, a czasem nawet ograniczenie wolności (np. prace społeczne) lub tylko grzywnę.

Często w tego rodzaju sprawach okazuje się, że wypadek związany był także z przyczynieniem się osób trzecich, a nawet samych poszkodowanych. Z drugiej strony w postępowaniu mogą występować okoliczności obciążające, jak nadmierna prędkość czy jazda po alkoholu. Jeśli do tego wziąć pod uwagę, że klienci – co oczywiste – bardzo emocjonalnie podchodzą do takiej sprawy, bez pomocy adwokata trudno o przygotowanie rzetelnej i profesjonalnej obrony.

Oczywiście każda sprawa to wypadkowa dziesiątek czynników, stąd trudno w kilku zdaniach wymienić wszystkie możliwe scenariusze. Zachęcamy do kontaktu z Kancelarią i przedstawienia swojej sytuacji.

Post image

Aresztowanie – adwokat Wrocław

12 marca 2021

Tymczasowe aresztowanie – adwokat Wrocław   Tymczasowe aresztowanie jest wyjątkowo surowym środkiem zapobiegawczym stosowanym przez policję czy prokuraturę. Niestety w naszych, polskich […]

Post image

Przeszukanie rzeczy przez policję. Kiedy może nastąpić i jak powinno przebiegać?

29 listopada 2020

Archiwalny wpis z 8 listopada 2018 r.     Z dużym prawdopodobieństwem my sami, albo ktoś z naszych znajomych, był kiedyś poproszony […]

Gdzie nas znaleźć