Kontakty z dziećmi

Rozpad związku rodziców dziecka skutkuje często istotnym problemem, związanym z ustaleniem kontaktów z dzieckiem tego rodzica, które nie będzie już z nim zamieszkiwać.

Precyzyjne określenie sposobu tych kontaktów, czy to w drodze umowy, czy przed sądem, jest niezmiernie korzystne dla obu rodziców. Regularne realizowanie kontaktów w sposób odgórnie ustalony pozwala odbudować pewną więź zaufania między rodzicami, jednocześnie w razie niechęci do kontaktu może on zostać ograniczony do minimum.

Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest dobro dziecka, które nie powinno być wikłane w konflikty rodziców. Zdarza się jednak, że jeden z rodziców swoim zachowaniem demoralizuje dziecko, wówczas zasadne i możliwe jest znaczne ograniczenie jego kontaktów z dzieckiem, realizowanie ich pod nadzorem kuratora, a w skrajnych wypadkach nawet całkowite zakazanie!

Zachęcamy do kontaktu celem omówienia Twojej sprawy i ustalenia najlepszego rozwiązania dla Ciebie oraz Twojego dziecka.

Post image

Podziękowania dla adwokata Jakuba Krause za wkład w działania wolontariackie

30 listopada 2020

Archiwalny wpis z 18 grudnia 2019 r.   Podziękowania dla adwokata Jakuba Krause za wkład w działania wolontariackie Z ogromną dozą przyjemności […]

Gdzie nas znaleźć